Standa Hoffman-klávesy

Úvod O kapele Kdo hrajeStanda Hoffman-klávesy

Řemen - Standa HoffmanS pravidelným hraním na zábavách jsem začal v Hradecké kapele "Bivoj". Po téměř dvou letech hraní po zábavách (Rychnovsko,Týnišťsko) s repertoárem od Uriah Heep, ACDC a pod. kapelu přerušila dvouletá vojna.
Po vojně vznikla z původních členů "Bivoje" kapela "Xerox", zpočátku na převzatých věcech, příchodem kytaristy a zpěváka Přemka Šimáně (ex Eminence) postavená na výhradně vlastní tvorbě. Kapela dokonce experimentovala se dvěma bubeníkama.
Později po rozpadu Xeroxu jsem s bubeníkem Jardou Muzikantem přešel do rozjíždějícího se "Tankeru" (Brian Adams, Bon Jovi a pod). Po odchodu zpěváka Mária Čeladníka a kytaristy Milana Dostálka a příchodem nových členů: kytaristy Josky Mádla a zpěváka Fandy Řeháčka vznikla obnovená "Rotace". Poté, co opustil Rotaci Fanda Řeháček a kapela zastavila činnost, jsem se nechal od Pavla Strnada zlanařit do Řemenu.

Co poslouchám:

Když mám dostatek klidu pustím si své oblíbence : Yes nebo Jethro Tul. Čím dál častěji poslouchám novější kapely Gotthard, Rasmus, Muse. Baví mě soulové cítění Joe Cockera, Janis Joplin a starých jazzmanů. Za velký zdroj nápadů a muziky považuji vážnou muziku (Janáček).
Ale stejně tak často dám přednost tichu a dobré knížce.


Vzory :

Rick Wakeman (ex YES), Jon Lord (ex DEEP PURPLE), Keith Emerson ( ELP).

 

Zájmy a koníčky :

Literatura, hudba, kreslení a malování.

 

Vybavení :

Syntezátory: Kurzweil K2661, Ensoniq SQ1 plus, kombo Laney CK80