Nejbližší akce


Řemen, Vendetta-Převýšov

26.srpna 2022
Převýšov (od 20h)


30 let Řemenu-Svratouch

27.srpna 2022
Svratouch (od 20h)


Diskografie

Úvod Diskografie

1996

Bigbít začíná

1. Opilcův svět, 2. Pochopení, 3. Šlape to dál, 4.Svítání, 5.Snad jen bůh, 6.Bigbít začíná, 7.Už se nevracej, 8.život je takovej, 9.Ivanhoe, 10.železný vrata, 11.Sluníčko


Zpěv:Radek Říha, kytara:Pavel Strnad, klávesy:Standa Hoffman, basa:Milan Stránský, bicí: Honza Živný


 

Řemen - Bigbít Začíná (1996)Po necelém roce zkoušení nově zrozeného Řemenu jsme se rozhodli pro naše fanoušky vytvořit nahrávku. Původně jsme uvažovali o vydání pouze na MC. K nahrávání jsme zvolili Hradecké studio TRITON pod vedením zkušeného rockera Josky Zámečníka.
Nahrávalo se trochu s trémou, protože pro některé členy kapely to byla první zkušenost se studiovou prací. Na desce se objevily čtyři převzaté věci a sedm původních tradičních skladeb Řemenu.

Křest desky:
Křest desky se odehrál 5.července 1996 na letním parketě v Újezdě u Přelouče. Desku pokřtil Pepa Zámečník.

 


Nahráno ve studiu TRITON Hradec Králové, zvuková režie Josef Zámečník a Řemen

 

 

 

1999

Jarní růže

1.Jarní růže, 2.Neznámý vojín, 3.Kočičí bál, 4.Vzpomínky, 5.Táňa, 6.Naděje, 7.Goodbye, 8.Diskoholka, 9.Xena, 10.Černej frak, 11.Vzdálená noc, 12.Mamá


Zpěv:Roman Dolének, kytara: Pavel Strnad, klávesy: Standa Hoffman, basa:Martin Krois, bicí: Honza Živný


 

Řemen - Jarní růže (1999)V roce 1999 jsme na brutální nátlak našeho publika prahnoucího po našich nových výplodech natočili novou desku. Pomoc při natáčení nám poskytl ve svém studiu Miloš Dodo Doležal. Točilo se týden ( nejčastěji v noci), Na míchačku stačilo dodat Milošovi vzorek nahrávky Whitesnake a o zbytek se postaraly školené uši mistra zvuku.

Křest desky:
Křest desky se odehrál na koupališti v Chlumci nC. Za účasti cca 400 fanoušků se na pódiu vystřídali hosté akce: Luboš Suchánek (Komunální odpad), Radek Říha (ex Řemen), kytarista Joska Mádlo (ex Rotace ). Vrcholy vystoupení tvořil duet Roman Dolének - Petr Dolének a samozřejmě hlavní host programu Miloš Dodo Doležal, který za našeho doprovodu oprášil pár svých hitů.

 


Nahráno ve studiu Hacienda, zvuková režie miloš Dodo Doležal a Řemen

 

 

 

2001

Řemen a hosté - živě

1.Bláznivej svět, 2.Před svým prahem, 3.Svět je fajn, 4.Ivanhoe, 5.Goodbye, 6.Somrák, 7.Zašlé prstýnky, 8.Ranní vlaky, 9.Bílej šantán, 10.Chlumecký báry, 11.Perry Mason, 12.All We Are, 13.Maniak, 14.Motobrouci, 15.Pochopení, 16.Zhasnul sál


Zpěv: Pavel Strnad Petr Dolének, Fanda Řeháček, Honza Křížek, Radek Říha, Kytara: Pavel Strnad, Basa,zpěv: Martin Krois, Klávesy: Standa Hoffman, Bicí: Honza Živný


 

Řemen a hosté-živě (2001)

Tentokrát je deska pojatá trochu jinak než předchozí dvě. Nahrávka je ohlédnutím za repertoárem kapely posledních dvou let. Vybrali jsme šestnáct nejznámějších fláků,které hrajeme na zábavách, sestříhali naše živá vystoupení ve Smidarech a na dalších akcích v letech 2000-2001.

Pro lepší pobavení našeho publika jsme nahrávku opepřili přítomností čtyřech hostů, zpěváků, Kapela je skutečně nahrávaná na živo bez studiových fintiček.

Obal desky je taky autentický : použili jsme Pavlovu kytaru a přidali naše maličkosti.

 

Křest desky proběhl v Radovesnici II. za účasti cca 400 lidí a samozřejmě všech zpěváckých hostů, kteří se zůčastnili natáčení CD.

 


Nahráno na akcích kapely v letech 200-2001

 

 

 

2009

Znamení

1. Křídla pegasů, 2. Jedu dál, 3. Naděje, 4. Snad jen bůh, 5. Sára, 6. Volný pád, 7. Znamení, 8. Tak to tu zas máme
bonus: 9. Sára (verze bez dechů), 10. Znamení (verze bez dechů)


Zpěv: Zdeněk Krejčí, kytara: Jirka Havlík, klávesy: Standa Hoffman, basa: Martin Krois, bicí: Honza Živný
Hosté: Vladimír Novák (pozoun), Ondřej Šanda (trubka), Petr Štefan (tenor saxofon), David Vozáb (alt saxofon), Nadya Boháčková, Míša Štechová, Hanka Pecinová, Andrea Pecinová (vokály),
Herci: Eliška Čejková, Martin Černý, Hanka Čejková, Petr Hofmann, Karla Drašnarová, Miloš Čejka


 

Řemen-Znamení ( CD+DVD)Opět trochu jiná deska a to CD s přidanými aranžemi pro dechové nástroje a DVD se záznamen koncertu na chlumeckém zámku, opepřené hranými klipy s herci.

Natáčení:
Po přípravách scénářů, přesvědčování jednotlivých aktérů a koordinaci pracovní doby, termínů školní docházky, rodinných povinností atd přišly velmi dlouhé dny, kdy se natočil do jednotlivých stop zvuk. Jarda Šindelář si vzal na starost hrubý mix, tak aby byl provizorní zvukový materiál pro točení videa.
Přestože jsme nikdy předtím nic podobného netočili, vypracovali jsme harmonogram prací na zámeckém videu na tři dny. Točilo se na přeskáčku, tak jak z práce a škol přicházeli jednotliví aktéři a jak samozřejmě umožňovala kvalita denního světla. Na konci práce na zámku ještě následoval jeden den v Třebechovickém divadle pro realizaci dalšího klipu s herci a video materiál byl na světě.


Míchání a střih:
Všichni si oddychli jak to pěkně klaplo. Jenže teď teprve začala ta úmorná práce : míchání zvuku, střihání obrazu a příprava tiskových materiálů. Každý z nás slyšel nahrávku snad tisíckrát a ti co byli zainteresovaní do videa tak dvojnásob. Postupně jsme začali naše písničky nenávidět až konečně po dvou měsících práce se dostavil výsledek v podobě, kterou máte možnost vidět a slyšet.

Křty CD+DVD:
Přelouč (8.7.2009), Proseč u Skutče (7.8.2009), Říhův dům v Chlumci n/C (8.8.2009)


 

Realizace CD+DVD:
Kamera, střih: Jaroslav Smékal | Zvuk: Jarda Šindelář | Foto: Aneta Badžgoňová, Miloš Čejka, Jaroslav Smékal |
Grafika: Standa Hoffman | Světla: Pavel Hampl | Filmový scénář a režie: Standa Hoffman, Petr Hofmann | Zvuková režie: Jarda Šindelář a Řemen | Aranže dechových nástrojů: Petr Štefan |