Nově v prodeji


Řemen-DVD 30 let na pódiu

DVD-Řemen 30 let na pódiu


Nové DVD z konceru k výročí kapely

13 písní s hosty

nahráno v Chlumci na koupališti 20.5.2022

Kdo hraje

Úvod O kapeleKdo hraje

HANA ŽIVNÁ

zpěv

Řemen zpěv - Hana Živná

Se zpěvem jsem začala už na základní škole ve školních sborech, později jsem na druhém stupni dokonce založila dvě „hudební skupiny“. Obě ale skončily jen u jednoho, dvou veřejných vystoupení a dál nijak nepokračovaly. Na začátku roku 2003 jsem začala zpívat v hlinecké plesové kapele Delta 5, která o rok a půl později zanikla, přičemž většina jejich členů (včetně mě) založila novou kapelu KODEX rock.
Na začátku roku 2005 jsem se rozhodla činnost v KODEXU ukončit, protože mi byl nabídnut post zpěvačky v havlíčkobrodské rockové kapele DESIGN. V srpnu téhož roku jsme s DESIGNEM natočili CD vlastních písní "Každej novej den". Dva roky, které jsem s kapelou DESIGN strávila, byly sice skvělé a plné nezapomenutelných zážitků, ale také dosti náročné na dojíždění, čas a skloubení kapely se studijními povinnostmi. Na začátku roku 2007 jsem proto činnost v kapele ukončila a začala jsem zpívat s chrudimskou heavyrockovou kapelou ARKONA, která byla mému domovu přeci jen blíž. V září téhož roku jsme nahráli s ARKONOU druhou verzi CD "Paměť plamenů" (původní byla s mužským zpěvem).
V létě roku 2010 jsem přijala nabídku chlumecké kapely ŘEMEN, abych společně s Radkem Říhou zaskakovala za odcházejícího zpěváka Zdenka Krejčího a od té doby s přestávkami na rodinu spolupracuji s kapelou dál.

Co poslouchám:

Avantasia, Edguy, Gotthard,Whitesnake, Iron Maiden.
Vzory : Vyloženě asi nemám, ale mám ráda Tobiase Sammeta, Bruce Dickinsona, Jorna Landeho a Davida Coverdala.

Zájmy a koníčky :

Knihy, hudba, příroda, jízda na kole, procházky, jogging

Oblíbené jídlo a pití :

Pizza, těstoviny a zelený čaj

 


 

 

STANDA HOFFMAN

Řemen klávesy-Standa Hoffmanklávesy

S pravidelným hraním na zábavách jsem začal už před vojnou v Hradecké kapele "Bivoj". Po téměř dvou letech hraní po zábavách (Rychnovsko,Týnišťsko) s repertoárem od Uriah Heep, ACDC a pod. kapelu přerušila dvouletá vojna.
V roce 1987 vznikla z původních členů "Bivoje" kapela "Xerox", zpočátku na převzatých věcech, příchodem kytaristy a zpěváka Přemka Šimáně (ex Eminence) postavená na výhradně vlastní tvorbě. Kapela dokonce experimentovala se dvěma bubeníkama.
Po rozpadu Xeroxu v letech 1988-9 jsem s bubeníkem Jardou Muzikantem přešel do rozjíždějícího se "Tankeru" (Brian Adams, Bon Jovi a pod).
Příchodem kytaristy Josky Mádla a zpěváka Fandy Řeháčka nemělo cenu dál držet název "Tanker" a zrodila se obnovená "Rotace". Po odchodu Fandy Řeháčka z Rotace jsem se nechal od Pavla Strnada zlanařit do Řemenu.

Co poslouchám:

Když mám dostatek klidu pustím si své oblíbence : Yes, Jethro Tull, Dream Theater. Nepohrdu ani tanečním bigbítem Deep Purple, Uriah Heep, Whitesnake, Van Halen, Bon Jovi až po současné Rasmus, Gotthard atd.. Za velký zdroj nápadů a muziky považuji vážnou muziku (Janáček). Ale stejně tak často dám přednost tichu a dobré knížce.

Vzory :

Rick Wakeman (ex YES), Jon Lord (ex DEEP PURPLE), Keith Emerson ( ELP).

Zájmy a koníčky :

Literatura ( sci-fi), hudba, divadlo, film, kreslení a malování.

Oblíbené jídlo a pití:

kuřecí maso jakkoliv, suché červené víno, whisky

 


 

MARTIN KROIS

Řemen, basová kytara-Martin Kroisbasová kytara

Po klasických začátcích ve školních kapelách jsem asi dva roky hrál ve skupině „ADAPTÉR“(dnes NVÚ).
Tenkrát se hodně hrál punk, ale v té době ještě kapela nebyla až tak vyhraněná.
V roce 1988 jsem nastoupil do ATLANTISu.Tam jsem začal sbírat první zkušenosti na vesnických bigbítových zábavách. Na konci roku 1990 jsem přešel do chlumecké kapely BARET. Tady jsem se seznámil s kytaristou Pavlem Strnadem a asi po měsíci jsme odešli do hradecké kapely ROTACE.
Zde jsme se potkali legendou hradeckého bigbítu Frantou Řeháčkem. Na začátku roku 1992 jsme s Pavlem odešli do nově se tvořící skupiny MARSHAL.
Asi po dvou letech jsem odešel společně s bubeníkem do hradecké kapely TORMENT. V Tormentu jsem se poprvé potkal se zpěvákem Romanem Dolénkem.Na začátku roku 1997 jsme s bubeníkem nastoupili do kapely STONE VILAGE (vítěz ROCK EAST BOHEMIA) a na podzim 1997 jsem konečně našel „pořádnou kapelu“ a tak hraju v ŘEMENU.

Co poslouchám:

Když člověk chodí do práce a o víkendu hraje zábavy, tak na poslouchání jiných kapel těžko hledá síly.

Vzory :

Jiří Veselý

Zájmy a koníčky :

sport, tenis, fotbal, odpočinek

 


 

 

HONZA ŽIVNÝ

Řemen, bicí-Honza Živný

bicí

Mé bubenické začátky sahají někdy do roku 1987.
Tehdy jsem si od bráchy půjčil první bicí a zkusil to ve skupině DETECTOR Kapela se nikdy nedostala k veřejnému hraní , jenom se zkoušelo a to nás přestalo bavit.
Po rozpadu jsme dali dohromady novou sestavu pod názvem NOMINACE. S touto kapelou jsme skončili na třetím místě na Rockfestu v Chlumci n/C (2.9.1990) a odehráli pár povedených zábav (Nepolisy, Lhota p/L,Olešnice).
Po vzájemných neshodách se kapela rozpadla.
V prosinci 1991 jsem posháněl hráče a založil Řemen. Po třech měsících (25.3.1992) se Řemen poprvé představil fanouškům ve Slatiňanech u Chrudimi ve složení : Radek Říha, Jan Bereščák, Martin Vilgoš, Milan Derner a já. Od té doby se v kapele vystřídalo pár muzikantů až k současné sestavě.

Co poslouchám:

Whitesnake, David Coverdale, Deep Purple, Y.Malmsteen,D.Leppard

Vzory :

Ian Paice, Tommy Aldridge

Zájmy a koníčky :

Muzika, auta